Termékek
Fizetési megoldás
Hírlevél
Fórum
Nincsenek témák!
Partnereink
Tanúsítvány
Árukereső, a hiteles vásárlási kalauz
Látogató számláló
1
1
4
1
0
6
0

Termékek


Bihar-hegység, Pádis turistatérkép MN17 - Schubert & Franzke
Bihar-hegység, Pádis turistatérkép MN17 - Schubert & Franzke

1:55 000

  • A Bihar-hegység vagy Bihari-havasok (románul Munții Bihorului) az Erdélyi-középhegység észak-déli irányú központi hegytömbje. A Bihar-hegységben található a Szigethegység legmagasabb pontja, a Nagy-Bihar (Curcubăta Mare, 1 849 m). A hegységet geológiailag két részre lehet osztani: az északi rész mészkőből, míg a déli rész kristályos palából áll. A Bihari-havasokból ágaznak ki a hegycsoport mellékhegyvonulatai.

    Keleten a Kis-Szamos és az Aranyos völgye között emelkedik az Öreghavas, északon pedig a Vigyázó-hegység / Vlegyásza / Kalota-havas és a Gyalui-havasok fekszenek.

    A Bihar-hegység tájegységeit a hegyvonulatok, illetve a folyók és patakok vízgyűjtőterületei határozzák meg. Nyugat felé illetve az Erdélyi-medence felé haladó folyók vízválasztója.

    A hegység széles hegyhátai lankásak, a megfelelő kőzeteknél változatos karsztképződményekkel: Csodaforrás (Izvorul Minunilor), Remete-forrás (Izvorul Eremitului), Kusztura (Custura), Sasok szérűje (Aria Vulturilor).

    Pádis-fennsík:
    A hegység közepén terül el. Földrajzi feltárását többek között Czárán Gyula végezte. A magyar tájnevek, illetve a mostani jelzett turistaútvonalak nagy része az ő nevéhez fűződik.

    Az 1 300 méter magasan elterülő fennsík jellegzetes karsztvidék, ahol megtaláljuk annak összes jellemző jelenségét: karsztforrásokat, víznyelőket, töbröket (dolinákat), barlangokat.

    A Csodavár (Cetățile Ponorului) Európa legnagyobb exo-karsztjelensége: három, egymástól egy kisebb nyereggel, illetve alagúttal elválasztott 100–300 m átmérőjű és 100–200 m mélységű dolina. Ezek közül kettő látogatható, a harmadik csak alacsonyabb vízállásnál. A legnagyobb dolinában egy 73 m magas barlangnyílás található.

    Jelzett gyalogtúrákBársza-katlan, Biharfüred – Bihar-hágó, Csodavár körút, Kopott csapás nyerge – Ponor-Ék, Sárga-Körös vagy Galbina körút, Kék Magura, Kopott csapás nyerge  – Biharfüred, Pádis erdészház – Varasó tisztás, Pádis menedékház – Aranyos völgye, Vasaskőfalva község – Istenek havasa nyereg, Vasaskőfalva község – Pádis menedékház, Szamos-bazár körút, Vigyázó – Aranyosfői-jégbarlang.

    A Pádis- fennsík területét a térkép részletesebb 1 : 25 000 méretarányban ábrázolja.

    A mi hegyeink név, amelyre a szenvedélyes hegymászók még ma is nosztalgiával emlékeznek, a neve annak a Románia hegyvidéki régióinak szentelt turistatérkép sorozatnak, amelyet a Sport-Turism adott ki 1974-1992 között.

    Ezzel a sorozattal a Schubert & Franzke olyan térképeket kíván létrehozni, amelyek bemutatják Románia hegységeit. A térkép útvonalterveket, pihenő- és menedékhelyek leírását is tartalmazza.

    A Schubert & Franzke arra törekedett, hogy ezt a kollekciót újra a hegyvidék szerelmeseinek figyelmébe ajánlja, megtartva az eredeti nevet, de 21. századi megjelenéssel.

    látnivalók, a túra nehézségére, hosszára, emelkedésére, az oda-vissza menetidőre és a szezonális jellegzetességekre vonatkozó információk, 
  • az árnyékolás és a kontúrvonalak kiemelik a domborzatot,
  • iOS és Android platformokon elérhető alkalmazások. 
  • Román és angol nyelvű, GPS-szel a helyszínen feltérképezett útvonalakat tartalmazó turistatérkép.

    • a terepen ellenőrzött turistajelzések, az útvonalak leírása - képekkel.

Vélemény írása a termékről
Név
E-mail cím
Üzenet
Értékelés

Vélemények a termékről
Nincs vélemény a termékről
Webáruház készítés